Triathlon Gdańsk – prolog

12 april 2015 • Imprezy • Views: 1159

Już 3 maja 2015 odbędzie się triathlon na dystansie supersprint o puchar rektora AWFiS.
Organizator, zainspirowany niedawnym zwycięstwem Michała Kwiatkowskiego podczas prologu kolarskiego wyścigu „Paryż-Nicea”, postanowił stworzyć podobną imprezę w triathlonie. Nasz mistrz świata wyprzedził wtedy podczas „czasówki” o 0,3 sekundy drugiego i o 0,7 sekundy trzeciego zawodnika, zdobywając tym samym koszulkę lidera.
3 maja, podobnie jak podczas „jazdy indywidualnej na czas”, zarówno triathloniści, jak i kibice oczekujący na zwycięzcę, będą trzymani w niepewności do samego końca. Sporą dawkę emocji zapewni duża liczba planowanych serii, co podkreśli widowiskowość imprezy.
„Triathlon Gdańsk – prolog” będzie pierwszą imprezą w sezonie, podczas której każdy zawodnik pokona realny dystans, a czas ogólny będzie obejmował trwanie poszczególnych dyscyplin oraz pobyt w strefie zmian. Rzetelny pomiar czasu wskaże wprawionemu zawodnikowi aktualną dyspozycję, a początkującemu triathloniście pomoże wyznaczyć stan wyjściowy jego formy. Tym samym będzie to świetna okazja, żeby tak jak wspomniany mistrz kolarstwa szosowego, pokazać rywalom, kto jest liderem w tym roku. Poniżej poszczególne części wyścigu:

Pływanie:

Jest to pierwsza część wyścigu. Zawodnicy będą mieli do przepłynięcia 600 m na pływalni sportowej AWFiS (24 baseny). Starty odbędą się z wody, po dwie osoby na torze. Bezpośrednio po przepłynięciu tego dystansu nastąpi przejście do strefy zmian przed pływalnią.

Rower:

Druga część wyścigu, odbędzie się na dystansie 15 km. Trasa MTB wiedzie przez Trójmieski Park Krajobrazowy (po leśnych drogach), więc dobrze mieć odpowiedni rower.

Bieg:

Ostatnia część wyścigu, czyli 3 km biegu po tartanowej bieżni na stadionie lekkoatletycznym AWFiS (200m dobieg ze strefy zmian + 7 okrążeń po 400m).
Zgłoszenia są przyjmowane poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na oficjalnej stronie internetowej zawodów: www.triathlongdansk.pl w zakładce rejestracja do dnia 30.04.2015. Pełny regulamin zawodów tutaj.
Zachęcam wszystkich entuzjastów sportu i triathlonu do zapisów (ja już to zrobiłem, bądź następny/a). Triathlon Gdańsk – prolog, to również jedna z niewielu imprez, w której mogą brać udział osoby poniżej 16 lat. Zapisać może się każdy do rocznika 2001 włącznie.

Tags: , , , , , , , , , ,

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Close Bitnami banner
Bitnami