Interwały – 5 zasad

11 maart 2015 • Trening • Views: 1009

Interwały to świetny trening. To właśnie dzięki nim najłatwiej polepszysz swoją kondycję. Oczywiście musisz wiedzieć jak je robić. Tutaj 5 głównych  zasad:


1. Interwały wykonuj szybciej niż twoja prędkość startowa. Tylko wtedy polepszysz swoją prędkość i kondycję. Oczywiście nie można przesadzać. Dobierz prędkość tak, aby poczuć zmęczenie, ale żeby czuć, że możesz pobiec w tym samym tempie jeszcze raz.
2. Podczas odpoczynku biegnij. Może to być nawet “świński trucht” (jeśli jesteś początkującym biegaczem wystarczy, że będzie to marsz). Jeśli w czasie interwałów będziesz chodził, szybciej odpoczniesz, a tutaj chodzi o to, żeby biec zawsze na lekkim zmęczeniu. Więcej informacji tutaj.
3. Intensywność dobieraj zgodnie z poziomem zaawansowania.
4. Po intensywnych interwałach potruchtaj 10 minut (naprawdę powoli)  w celu “wypompowania” kwasu mlekowego z mięśni.
5. Nie rób następnego dnia ciężkiego treningu. Najlepiej zrobić wolne wybieganie, albo odpocząć jeden dzień, aby mięśnie się zregenerowały.
Mam nadzieję, że to pomorze ci w polepszeniu jakości treningu. Oczywiście nie są to wszystkie zasady, którymi powinieneś/powinnaś kierować się podczas interwałów. Spróbowałem wypisać te najważniejsze.

Tags: , , , , , ,

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Close Bitnami banner
Bitnami